EN

maruvra@gmail.com

Ateliér
budova 45a
areál Toma a.s.
Otrokovice

HÁČEK A OČKO / situace 03, Výstavní projekt pro Galerii In Vitro, Ateliér KIN

04. 02. 2015

Výstavní projekt pro Galerii In Vitro je navázání na poslední výstavu Háček a očko v Galerii KonText v Brně, která se uskutečnila 4. 11. – 10. 12. 2014. Tento projekt navazoval na vlajku, která byla vytvořena pro výstavní prostor vlajky Galerie SPZ v Praze 30. 4. – 30. 7. 2014, kdy jsme použily dva výrobky /háček, očko/ a trikolóru podniku Koh-i-noor a.s.. Jejich užitím reflektujeme společný komunikační prostor, který jsme nazvaly Ateliér KIN a společný umělecký projekt, kterým reagujeme na historii, tradici a současný provoz továrny Koh-i-noor a.s. ve Vršovicích v Praze. Obraz háček a očko symbolizuje naši uměleckou spolupráci, kdy jsme tento obraz vytvářely společně. Každá z nás se zastoupila malbou jednoho výrobku. Vyznačením červeného pruhu jsme chtěly dodat do obrazu děj. Jde zároveň o značku, která vymezuje vzdálenost jednotlivých předmětů a zároveň o místo, kde se mají tyto dva předměty spojit. Podobně jako my, kdy si vyznačujeme místa naší umělecké spolupráce, kde uskutečňujeme společný umělecký počin.

Pro Galerii In Vitro jsme pokračovaly v projektu Ateliéru KIN, kdy uměleckými akcemi reagujeme na výstavní prostor. Zpracováním obrazu háčku a očko pro galerii jsme vytvořily další situaci /Situace 03/.
V Situaci 03 mají výklenky galerie zobrazovat předměty, které běžně známe z textilní galanterie a symbol spínacího předmětu, kterým je továrna Koh-i-noor v pražských vršovicích známá. Pro galerii ve veřejném prostoru jsme opět experimentovaly s materiály, které se vážou s průmyslovou výrobou a s prodejem spotřebního zboží, se kterým se setkáváme obyčejně na ulicích.