EN

maruvra@gmail.com

Ateliér
budova 45a
areál Toma a.s.
Otrokovice

KOKO ZAKOKO

08. 06. 2018

8. 6. 2018 v 17.00
Galerie Špýchar / Dům řemesel Arcadis
Vysoká u Mělníka 3
www.arcadis.cc

KOKO ZAKOKO / 8. 6. – 2. 9. 2018
————————————————–

Marie Vránová / 1981
narozena ve Zlíně, žije a pracuje v Praze. Absolventka ateliéru malby u Martina Mainera na Favu VUT, Brno. V letech 2013 – 2015 byla součástí participativní umělecké skupiny Ateliér KIN. V letech 2014 – 2016 provozovala Galerii KIN jídelna v prostorách fungující závodní jídelny areálu továrny Koh-i-noor a.s. v Praze. Mimo samotnou malbu se autorka kontinuálně zabývá tvorbou reagující na konkrétní místa, prostory, historii, kulturní rozdíly a situace. Využívá formu instalace, video záznamu či performance.
www.marievranova.com


Simona Blahutová /1980
narozena ve Zlíně, žije a pracuje v Praze. Absolventka ateliéru malby u Vladimíra Skrepla, Karla Nepraše, Michaela Rittsteina na AVU, Praha. Absolvovala malířskou stáž na Robert Gordon University – Gray School of Art – Aberdeen, UK. Její malby a koláže se týkají temných stránek života a světa za oponou, je jí blízká dekadence zjemnělá poetikou E. A. Poea a atmosférou Lynchova pojetí novodobé tragédie v lehké kombinaci s Kellyho rudolfinskou magií. V její tvorbě rezonuje svět reklamy, pokleslé zábavy, pouťového pozlátka v kontrastu s lidskou tragikomedií jako by odehrávající se v opuštěných kulisách neznámého tajemného představení v žánru Theatrum mundi; smíchaném s jakousi naléhavou a téměř Ruskinovou nostalgií po jiném či novém lepším světě. Tematicky a stylově navazuje svou tvorbou na styl britského pop artu a československou avantgardní tradicí koláže.
www.si-mona.net


Galina Fleischmannová /1961
je česká malířka. Díky široké paletě výtvarných technik, které ovládá, se řadí mezi nejvšestrannější umělce současného českého moderního výtvarného umění. Po maturitě na gymnáziu T. G. Masaryka v Litvínově absolvovala v roce 1986 na Akademii výtvarných umění v Praze v atelieru malby prof. Františka Jiroudka. Je velmi aktivní ve své tvůrčí i výstavní činnosti. Své umělecké povolání kombinuje s pedagogickou činností na Střední škole designu a umění, knižní kultury a ekonomiky Náhorní v Praze.
www.ggalina.cz